top of page

Yeditepe Üniversitesi Çoksesli Korosu 

 

Yeditepe Üniversitesi Çoksesli Korosu, Aralık 2012'de Fehmi Cesur Özdemir şefliğinde kurulmuştur. Dağarcığını ağırlıklı olarak 20. yüzyıl ve sonrasında bestelenen veya düzenlenen eserlerden oluşturan karma koro 2 Mayıs 2013'te Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salonu'nda ilk konserini vermiştir. Koro; Yeditepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Rezonans, BÜMK Kadınlar, Klasik Müzik, Rock ve Caz Koroları, İstanbul Kültür Üniversitesi Çoksesli Korosu, Boğaziçi Caz Korosu, Gürcü Sanat Evi Çok Sesli Korosu ile ortak konserler vermiştir. Katıldığı festivaller arasında; SANSEV’in düzenlediği 2, 4, 5 ve 6’ncı İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nün düzenlediği KoroFest’14, Koro Kültürü Derneği’nin düzenlediği 2014 ve 2018 Korolar Maratonu, 2. İzmir Polifonik Korolar Festivali, Pera Güzel Sanatlar'ın düzenlediği 1., 2. ve  3.  Pera Uluslararası Korolar Festivali ve 2017 Çanakkale Korolar Festivali bulunmaktadır.

yeditepe-coksesli-koro-logo_edited.png
yeditepecokseslikorosu.jpeg
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

2021-2022 Korist Duvarı

Çoksesli Koro Hakkında Merak Edilenler

Çoksesli koro nedir?

Çoksesli Koro, birden fazla ses grubundaki koristlerin eşlikli ya da eşliksiz müzikal bütünlük içinde eserleri icra etmesidir.

Çoksesli Koro ve Tek Sesli Koronun Farkları Nelerdir?

Çoksesli Koro'da her ses grubu genellikle farklı melodi ve farklı unisonda eserleri icra ederken, tek sesli koro aynı melodiyi aynı zamanda ve aynı unisonda icra eder.

Çoksesli koro hangi ses gruplarından oluşur?

Yeditepe Çoksesli Korosu'na Ses Eğitimim Olmadan Girebilir Miyim?

Yeditepe Çoksesli Korosu'nun Prova Sıkllığı Nedir?

Çoksesli Korolar genellikle soprano, tenor, alto ve bas gruplarından oluşur. Yeditepe Çoksesli Korosu'nda da bu dört ses grubu bulunmaktadır.

Yeditepe Çoksesli Korosu'na girmek için dönem başında açılan seçmelere katılarak girme imkanınız vardır. 

Her hafta bir prova yapılmaktadır. Konser dönemleri prova sıklığı değişiklik gösterebilir.

bottom of page